Bišu ārstēšanas līdzekli

hive clean hive clean kā liet

BEEVITAL® HIVE CLEAN

VIENKARŠA LIETOŠANA

BEEVITAL® HIVE CLEAN – ieteicams lietot uzsildot līdz bišu saimes mikroklimata temperatūrai (35-37o C), vēlamā āra gaisa to ir 10 – 25o C. Ja āra to ir augstāka, bites būs izlidojušas no stropa, un preperāta iedarbība būs mazāk efektīva.
Ieteicamākais laiks preperāta pielietošanai ir vēla pēcpusdiena, kad bites ir atgriezušās stropā.
Iepiliniet BEEVITAL® HIVE CLEAN vienmērīgi sadalot 15-20 ml preperāta 7-8 vidējo rāmīšu starpās, jo tieši tur visvairāk un visbiežāk bites ar ērcēm uzturas. Pirms tam atbrīvojiet rāmīšu augšējās līstītes no vaska tiltiņiem, tādējādi atvieglojot sev turpmāko darbu.
Nepieciešams tikai 10 -20ml BEEVITAL® HIVE CLEAN uz vienu bišu saimi, atkarībā no bišu saimes lieluma.

KĀ TAS DARBOJAS?

Uz bites ķermeni iedarbība notiek vienīgi no ārienes. Preperāts ir pilnībā bitēm nekaitīgs un  dabisks līdzeklis un neatstāj nekādu ietekmi uz medus kvalitāti.
Iepilinot preperātu starp stropa rāmīšiem, tas izveido mikroskopiskus, lipīgus pilieniņus, kas pielīp pie bites smalkajiem matiņiem. Bites stropā pārvietojoties, šos pilieniņus nodod arī citām bitēm saimē. BEEVITAL® HIVE CLEAN aktivizē bites un bišu saimi pašattīrīšanās instinktam, tādējādi bites sāk pat tīrīt ārā pilnīgi visus mirušos perus.
Stipri ar varroatozi invadētas, novājinātas un slimas bites atstāj bišu saimi un var būt konstatētas ārpus stropa, priekšā uz zemes. BEEVITAL® HIVE CLEAN maina aromātu bišu saimē. Ērces to uztver kā savas barības avota pārmaiņu, tas kairina ērces un liek tām atstāt savus barības avotus - bites. Parazīti nokrīt uz stropa grīdas un nomirst no barības trūkuma.
 Ērču nobeigšanās nav saistīta ar kādas ķīmiskas vielas klātbūtni preperāta sastāvā. Rezultāts ir redzams tikai uz stropa grīdas un nevis šūnās vai uz tām .
Pareizi lietojot BEEVITAL® HIVE CLEAN, nav novērojams nekāds negatīvs efekts uz bitēm, periem vai bišu mātēm.

PAREIZAS LIETOŠANAS LAIKS

Pavasarī, martā/ aprīlī, kad bites jau vāc ziedputekšņus, pietiekami siltā laikā, veicam izmēģinājuma apstrādi, iepiliniet 10-15ml BEEVITAL® HIVE CLEAN starp  peru telpas vidējiem rāmjiem. Nākamajā rītā novērtējam ērču birumu.
Ja uz stropa grīdas ir liels nokritušo ērču daudzums, tad biškopim jāpieņem lēmums, pilnam ārstēšanas ciklam, līdz bišu saime ir atveseļota atbrīvojot no Varroa ērcēm Visi ārstēšanas darbi, ko Jūs veiksiet līdz septembrim būs noderīgi, efektīvi ziemas bišu paaudzei, savukārt, ja ārstēšanu veiksiet vēlāk par septembri, tas palīdzēs nākamā gada bišu paaudzei.
Maijā/jūnijā intensīvā bišu saimes pieauguma laikā, līdz 20 ml.
Jūlijā/augustā pēc medus noņemšanas, pārbaudiet savas bišu saimes stāvokli. Tieši šinī laikā visvairāk Varroa ērces ir atrodamas peros, pārbaudes doza 10 līdz 15 ml. Visvieglākā metode ir apskatīt nobirumu stropa apakšā.
BEEVITAL® HIVE CLEAN pielietošana septembra sākumā palīdzēs bišu saimei izdzīvot ziemā un saglabās to spēku ziemošanas laikā.
Novembrī/ decembrī, kad gaisa temperatūra ir ap 0°C (bet optimālā apstrādes temperatūra ir no 10 – 25 ° C) , varat veikt jaunu ārstēšanu virs ziemas bišu kamola, apmēram 15 ml uz saimi. Tas palīdzēs atbrīvoties no pēdējām ērcēm stropā, kas parasti dzīvo 6 mēnešus. Kontroles pārbaudi var veikt jebkurā gadalaikā, pat virs ziemas bišu kamola.  
Saimes apstrādi nav ieteicams veikt intensīva medus ienesuma laikā!

UZMANĪBU! BEEVITAL® HIVE CLEAN efektivitāte ir pilnīga, to pielietojot tūlīt pēc pēdējo peru izšķilšanās pirms bišu ziemošanas perioda.

ĒRČU NOBIRUMA PĀRBAUDE UZ STROPA GRĪDIŅAS

Lietojiet stropu sanitārās grīdas sietu vai arī lipīgu kartonu (var izmantot papīra loksnes iesmērētas ar augu eļļu vai vazelīnu, vai ar citu, bitēm nekaitīgu lipīgu vielu) novietojiet to peru telpas apakšā un peru telpā, starp rāmīšiem iepiliniet 15 ml BEEVITAL® HIVE CLEAN. Nākošajā rītā saskaitiet nokritušās ērces. Rezultāts parādīs aptuveno varroatozes invāzijas līmeni. Bišu saimēs ar periem, ja netiek veikta ārstēšana, ērču līmenis mēneša laikā dubultojas. Ja nokritušo ērču skaits pārsniedz 30 , jāveic intensīvs 3 reižu apstrādes atveseļošanas kurss, ņemot vērā Varroa ērču vairošanās un attīstības periodu. 18-20 dienu laika periodā visas jaunās ērces pārvietosies un atradīsies uz bitēm, tādējādi 100% ārstēšanas efektivitāte ir garantēta, 3 reizes apstrādājot bites šajā periodā.

Ārstēšana 1. dienā būs efektīva līdz 8. dienai.
Ārstēšana 6. dienā būs efektīva līdz 14. dienai.
Ārstēšana 13. dienā būs efektīva līdz 18. dienai.
Veicot šādu ārstēšanas kursu vasaras beigās bišu saime būs sagatavota drošai pārziemošanai.

Uzturēt stipru bišu saimi ir labāk nekā ārstēt novājinātu!

Ar BEEVITAL® HIVE CLEAN uzturi savas bišu saimes veselas, tīras un stipras. Varroa  ērču izplatība tiks samazināta līdz minimumam. Jūsu bites būs atveseļotas ar dabiskiem līdzekļiem  un tās ražos augstākas kvalitātes medu.

 

Skudrskabe

 SKUDRSKĀBE

Laboratoriski ir pierādīts, ka skābe nogalina ērces arī aizvākotos peros -50 ml skābes noturot 1 stundu kopā ar aizvākotu peru kāri noslēgtā maisiņā -rezultātā gāja bojā 100 % ērču un 10 % bišu (peros).
Diemžēl laboratorijas eksperimentu praktiski nav iespējams atkārtot dabiskos stropa apstākļos; tur to traucē gaisa cirkulācija starp kārēm.

  • Sekmes atkarīgas no devas lieluma, saimes spēka un apkārtējās t°.
  • Varrām pagaidām nav novērota rezistence pret skābi.

Skudrskābe nelabvēlīgi ietekmē tranu populāciju - bites met ārā tranu oliņas.

LIETOŠANAS INSTRUKCIJA 

  • Polietilēna maisā 250 ml 65 % skābes, kas iesūcināta absorbentā.
  • Maisam izgriež caurumus pirms uzlikšanas uz kāru virsējām līstītēm (uz 20 dienām).
  • Ja ērču birums joprojām ir ievērojams, pēc 20 dienām uzliek 50 ml papildus devu.
  • Lieto vai nu pavasara vidū, vai vēlu vasarā pēc ienesuma, t° jābūt robežās no 10-30°C.
  • t° virs 30°C izraisa bišu saindēšanos un māšu krišanu.
 Skabenskabe  SKĀBEŅSKĀBE

Bišu aplaistīšanai izmanto 3.2% skābeņskābes - ūdens - cukura šķīdumu, ko gatavo no 75 g kristāliskas skābeņskābes, 1 L ūdens 1 kg cukura. Saimes apstrāda bezperu stāvoklī, kad āra temperatūra nav zemāka par 0°C, - katrā bišu apdzīvotā kāru atstarpē ielej 3.5 - 5 ml šķīdruma.

Ārstējot bites ar skābeņskābi, ērces neveido rezistentas formas.

 

 

Aktuāli

 

 

 

Medus dāvanu darbnīca
Medus dāvanas

Bioloģiskie bišu produkti

Bioloģiskie bišu produkti