Jentera kāre bišu māšu audzēšanas komplekts

JENTERA KĀRES KOMPLEKTS

Ar Jentera bišu māšu audzēšanas komplektu var mākslīgā ceļā panākt, ka bišu māte iedēj šūnas pasākumā oliņas un biškopja uzdevums ir turpināt tālāku māšu audzēšanas procesu. Jentera kāre
1. Jentera kāre 1 gab. 
2. Bišu māšu pasākuma pamatne 115 gab.
3. Bišu māšu pasākuma turētājs 115 gab.
4. Pamatnes stiprinājuma korķis 20 gab.
5. Mātes krātiņa pamatnes korķis 20 gab.
6. Bišu māšu krātiņš (rullis) (neietilpst standartkomplektā)

Jentera kāri iestiprina pa vidu peru telpas rāmītim.

Noņem visas detaļas un Jentera kārei (1) no aizmugures saliek pasākumus (2) un no priekšas izsmērē ar medu un uzliek mākslīgās šūnas restīti. Tālāk jau Jentera kāri ar peru telpas rāmīti var ievietot stropā. Bites medu izlaizīs un kāri sagatavos bišu mātei. Šādi kāre var stāvēt stropā neierobežotu laiku. Pirms mātes ievietošanas kārē, pāris stundas iepriekš, jāpārliecinās vai kāre ir darba kārtībā (piemēram, vai jau nav ienests nektārs).

Kad bišu saime ir pieņēmusi kāri, tad izvēlas dienu, kad uzsākt bišu māšu audzēšanu. No stropa izceļ Jentera kāri un uzliek nosedzošo vāku, bet vidējo caurumu atstāj vaļā, jo pa to tiks ielaista bišu māte. Bišu māte ir saimē jāsameklē un jānoķer, un jāielaiž audzēšanas kārē. Pēc mātes ielaišanas uzliek apaļo vāciņu Pirmo apskati var veikt pēc sešām stundām. Ja bišu māte ir sadējusi oliņas, noņem nosedzošo vāku un novieto kāri atpakaļ stropā, lai turpinātos tālāka oliņu attīstība. Biškopim noteikti ir jāatzīmē, kad tika sadētas oliņas, lai pēc tam precīzi noteiktu cirmeņu vecumu.

Tālāk jāizmanto pasākumu pārlikšanas kāre. Kad cirmeņi izšķīlušies tos pārnes uz pārlikšanas kāri, un ievieto audzētājsaimē. 15. diennaktī no iedēšanas brīža kanniņas pārvieto uz ruļļiem (6), 16. diennaktī dzimst bišu mātes.

Pamācība PDF.

Aktuāli

 

 

 

Medus dāvanu darbnīca
Medus dāvanas

Bioloģiskie bišu produkti

Bioloģiskie bišu produkti