Norvēģu tipa daudzkorpusa strops Latvijas rāmīšiem

Piedāvājam jaunas konstrukcijas stropu ar līdz šim Latvijā nebijušiem risinājumiem. Norvēģijas tipa daudzkorpusu strops pielāgots Latvijas stāvstropa rāmīšu izmēriem. Kā galvenais ieguvums šī veida stropiem ir dravošanas paņēmiens ar daudzkorpusa stropiem, izmantojot jau biškopja rīcībā esošo biškopības inventāru. Papildus jaunums ir medus telpas, kas īstajiem norvēģu stropiem nemaz nav.

Ar labiem panākumiem var dravot dažādu konstrukciju stropos, tomēr katras sistēmas stropiem ir savas īpatnības, kas vairāk vai mazāk atbilst dravošanas paņēmieniem un apstākļiem. Lai celtu darba ražību, samazinātu produkcijas pašizmaksu un atvieglotu darbu, tiek izmēģināti dažādu konstrukciju stropi. Literatūrā aprakstīti piemēri, ka darba patēriņš, dravojot ērti pārvadājamos daudzkorpusu stropos, uz 1 kg saražotā medus produkcijas ir par 30% mazāks, nekā darvojot stāvstropos ar plašu ligzdu.

Dravošana daudzkorpusu stropos atšķiras no dravošanas stāvstropos un guļstropos ar to, ka daudzkorpusu stropā saimes ligzdu paplašina uzreiz par veselu stropa stāvu, bet stāvstropos saimes ligzdu paplašina ar atsevišķām kārēm. Tādējādi, lietojot daudzstāvu stropus, var sasniegt lielāku dravnieka darba ražīgumu bišu saimju apkopšanā.

Lielākie ieguvumi strādājot ar šo stropu:

1. Dravošanas metode ar daudzkorpusu stropiem;

2. Viegls svars, kas ļauj ar mazāku piepūli izdarīt lielākus darba apjomus;

3. Var stradāt paralēli ar citiem Latvijas stropiem, jo rāmīšu izmērs atbilst Latvijas stāvstropa rāmīšiem (gan peru telpas, gan medus telpas);

4. Detaļas var apvienot ar Latvijā plaši lietotajiem Polijā ražotajiem putuplasta stropiem (grīdiņas, ziedputekšņu uztvērēji, korpusi)

5. Var lietot divu veidu ziedputekšņu uztvērējus (pie skrejas uzkaramos un grīdiņā iebūvētos).

Biškopju pieredze daudzkorpusu stropu lietošanā no prese materiāliem:

1. Norvēģu daudzkorpusa stropi

Aktuāli

 

 

 

Medus dāvanu darbnīca
Medus dāvanas

Bioloģiskie bišu produkti

Bioloģiskie bišu produkti