Griķi

 

Fakti par griķiem kā nektāraugu:

  • viengadīgs augs, izaug apmēram 30-90 cm;
  • labvēlīgo apstākļos no 1 ha var iegūt 60-70 kg medus;
  • sēj maija beigās, jūnija sākumā;
  • zied no jūnija līdz augustam, atkarībā no sēšanas laika;
  • izsējas norma rindsējā 80-90 kg/ha, izkliedsējā 90-100 kg/ha.

Griķi ir pieskaitāmi pie nozīmīgākajiem nektāraugiem.

Labvēlīgos laika apstākļos, pie pareizas agrotehnikas, savlaicīgi pievedot saimes, no 1 ha var iegūt 60-70 kg griķu medu. Ziedputekšņiem augsta ārstnieciskā vērtība.

Griķi ir viengadīgs augs, izaug 30-90cm.

Griķi ir labs zaļmēslojums. Zaļās masas raža līdz 200cnt/ha, bagātina augsni ar fosforu un kāliju. Griķi samazina augsnes skābumu, nomāc nezāles. Jāsēj pēc zirņaugiem, pupām, kartupeļiem.Tas ir prasīgs augs, tāpēc tam nepieciešama laba augsne un atklāta, saulaina vieta. Griķiem patīk vieglas, mitras augsnes.Tie labi aug ari kūdras augsnēs. Neaug kaļķainās un pārāk mitrās augsnēs.

Sēj maija beigās, jūnija sākumā, kad zeme 10 cm dziļumā ir 14-15 grādi silta. Griķi ir jūtīgi pret salnām un sausumu. Lietderīgi griķus sēt ar nelieliem starplaikiem (2 nedēļam), tas pagarina auga ziedēšanas laiku un bites pilnvertīgāk var izmantot auga resursus. Izsējas norma rindsējā 80-90 kg/ha, izkliedsējā- 90-100 kg/ha. Sēklas iestrādā 4-5cm dziļi.

Zied no jūnija līdz augustam, tāpēc tas ir vēlais ienesums,kas seko tūlīt pēc liepziedu ražas.

Veģetācijas periods ir 60-70 dienas. Nektāru izdala 18-20 dienas pēc sējas. Pēc ienesuma beigām nepieciešamas 2 nedēļas sēklas nobriedināšanai.

 

 

Aktuāli

 

 

 

Medus dāvanu darbnīca
Medus dāvanas

Bioloģiskie bišu produkti

Bioloģiskie bišu produkti