Pirmais solis biškopībā...

Ar vienu stropu, tātad arī bišu saimi, nav vērts sākt. Sākumā ieteicami vismaz divi trīs stropi. Ērtāk sākt nevis ar spēcīgām saimēm, bet gan ar atdaleņiem uz 4...6 kārēm. Dravnieks, kas pārdod atdaleņus, parasti labprāt dalās arī pieredzē un var kļūt par vislabāko padomdevēju un palīgu spert pirmos soļus biškopībā.

Ja līdzekļi ierobežoti, var iztikt arī bez darbarīku kastes. Praulu un darbarīku glabāšanai un pārnēsāšanai noderēs piemērota kaste.

Sākumā var iztikt bez kāru kastes un izlīdzēties tikai ar spietuvi; arī slotiņu un lāpstiņu var sameklēt starp jau saimniecībā lietojamiem priekšmetiem. Taču nepareizs ir viedoklis, ka varēs iztikt bez speciāla darba apģērba, darba drēbes jau katram mājās atradīsies.

Dravnieka uzsvārcis, kombinezons ir pašūts no balta blīva auduma. Cilvēku tumšās drēbēs bites uzskata par uzbrucēju un dzeļ. Lai drošāk varētu rīkoties pie saimes, ieteicams lietot dravnieka cimdus. Dažos biškopjos tie modina zobgalīgas jūtas, citos - bravūru, tomēr cimdi lieti noderēs gan iesācējam, gan profesionālam dravniekam - rokas ir visdārgākais instruments, tāpēc nebūt nav apkaunojoši tās pasargāt no nobrāzumiem, skabargām un arī bišu dzēlieniem.

Cimdi atbrīvo no liekas piesardzības un ļauj veiklāk kustēties un ātrāk paveikt nodomāto darbu. Stropa pamatnei, protams, var izmantot četrus ķieģeļus, nobrauktu autoriepu, tomēr prātīgāk ir izmantot speciālu koka vai - vēl labāk - metāla konstrukciju.

Aktuāli

 

 

 

Medus dāvanu darbnīca
Medus dāvanas

Bioloģiskie bišu produkti

Bioloģiskie bišu produkti