Bišu barība - Kandijs ar ziedputekšņiem
Kandijs ar 3% ziedputekšņiem un vērmeļu uzlējumu. Bišu noturībai pret slimībām. Vērmeļu uzlējums ir cilvēku un bišu veselībai nekaitīgs
Kandiju bišu saimēm izbaro agri pavasarī, uzreiz pēc pirmās izlidošanas, novietojot to zem sedziņas, pirms tam izveidojot nelielus izgriezumu iepakojumā bišu piekļuvei kandijam.
Pieejams arī baltais kandijs - pastveida bišu barība.
Ražotājs: SIA "DEIVA" |
Kandijs izglābs bišu saimi no bada
Intensīvas peru audzēšanas laikā bišu saime patērē ik dienas 400-500 g medus un 100-200 g bišu maizes. Ja ligzdās barības krājumi ir nepietiekami un bites nevar ienest barības papildinājumu no ziediem, strauji samazinās saimes attīstība - peru audzēšana, jo pēdējos barības krājumus bites izmanto ļoti taupīgi -gatavojas bada apstākļiem.
Lai nodrošinātu saimju nepārtrauktu attīstību, ligzdās jābūt pietiekamam daudzumam medus un putekšņu. Uz katru ligzdā atstāto stāvstropa apkāri rudenī jāparedz 2 - 2,5 - 3 kg barības, tai skaitā ziedputekšņu barība bišu maizes veidā.
Saimju eksistencei bīstams ir dažu dravnieku uzskats, ka agrā pavasarī barības krājumus drīkst papildināt ar cukursīrupu. Sevišķi nevēlama ir pastiprināta bišu piebarošana agri pavasarī. Lai uzņemtu un pārstrādātu cukursīrupu, bitēm intensīvi jānodarbina siekalu dziedzeri un iztērējas organisma olbaltumvielu rezerves. Bites tiek pārmērīgi nodarbinātas un nespēj piedalīties peru audzēšanas procesā. Tas kavē saimju attīstību vai pat izraisa tās bojā eju. Cukursīrupu var izēdināt, kad saimē ir pilnīgi nomainījušās ziemas bites pret jaunām (parasti maija mēnesī).
Ziemošanas periodā, kamēr ligzdā nav peru, bites patērē tikai ogļhidrātus (medu). Šajā laikā bites izmanto barību galvenokārt optimālās temperatūras uzturēšanai ligzdā. Uzsākot peru audzēšanu, tām barībā nepieciešamas arī olbaltumvielas. Jau rudenī, ieziemojot bišu saimes, to ligzdā atstāj ne mazāk kā 2 kāres ar bišu maizi. Pavasarī dravniekam jānosaka barības daudzums bišu apdzīvotajās kārēs un jāaplūko kāru augšēja daļa. Stropā jānoņem spilvens un jāpaceļ sedziņa stropa priekšpusē un pēc tam aizmugurē, visā stropa platumā. Bites var nedaudz padzīt uz stropa leju un ar koka irbulīti pārbaudīt medus rezerves.
Marta beigās, aprīļa sākumā bitēm ligzdā jābūt vēl vismaz kilogramam barības uz vienu apdzīvotu apkāri. Ja šķiet, ka barības nepietiek, ieteicamākais barības papildināšanas veids būtu izbarot kandiju. Kandijs ir speciāla profilaktiska barība, kuras sastāvā var būt medus, pūdercukurs, invertcukurs, ziedputekšņi, slimību profilaktiski līdzekļi.
Kandiju bites neizmanto barības rezerves uzkrāšanai šūnās. Tas tiek patērēts uzreiz, līdzīgi kā bišu maize, lai nodrošinātu ar barības vielām augšanai un enerģijas uzturēšanai. Tas veicina bišu saimes darbību un attīstību.
Kandija lietošanas priekšrocības:
- Veiksmīga, gudra un pareiza kandija izvēle un lietošana izglābs bišu saimi no bada un bites būs daudz stiprākas, medus sezonai sākoties
- Pareizi sagatavota kandija masa nebojājas un nemaina konsistenci - to var jau savlaicīgi iegādāties (pagatavot) un uzglabāt līdz optimālajam izmantošanas brīdim.
- Kandija izbarošanai nav nepieciešams speciāls inventārs.
- Kandija pielikšana neaizņem daudz laika, un saime netiek vairākkārt vēdināta (kā tas notiek, izbarojot cukursīrupu).
- Kandiju var iegādāties (pagatavot) ar dažādiem papildelementiem, piemēram, ar ziedputekšņiem.
Inventārs alfabētiski
-
Bišu ligzdas siltināmais materiāls
-
Atvākojamā dakšiņa
-
Atvākojamais nazis
-
Atvākošanas galdi
-
Barotava
-
Bioloģiskā barība bitēm
-
Bioloģiskais cukurs
-
Biškopja darba apģērbs
-
Bišu amoliņš
-
Bišu ārstēšanas līdzekli
-
Bišu audzēšana
-
Bišu barība - cukura sīrups
-
Bišu barība - Kandijs ar ziedputekšņiem
-
Bišu barība baltais kandijs
-
Bišu barība invertsīrups
-
Bišu māšu marķēšana
-
CLIPS metāla
-
Dūmeklis
-
Ežziede
-
Facēlija
-
Feromons spieta pievilināšanai
-
Griķi
-
Iešūnojamais ritenītis
-
Iešūnoti medus un peru telpas rāmīši
-
Jentera kāre bišu māšu audzēšanas komplekts
-
Kaltiņi
-
Medus kāstuves
-
Medus sildītājs
-
Medus sviedes
-
Plastmasas spainis ar vāku
-
Rāmīši stropiem
-
Sedziņas kokvilnas
-
Sekciju rāmīši
-
Šķirdēlis
-
Šķirsieti
-
Slotiņa
-
Spieta ķeramā soma
-
Spietuve
-
Spriegotājs
-
Stieple
-
Stikla caurulīte bišu mātes notveršanai
-
Šūnu medus atvākojamā vanna
-
Tranu šūnas
-
Vaska kausēšana
-
Vaska šūnu plāksnes
-
Ziedputekšņu savācēji