Kalendārs - Oktobris

Darbi dravā oktobrī

Darbi, kas paveicami oktobra menesī nav grūtākie kopējā biškopja darba cēlienā, taču atbildīgi gan. Proti, jāveic visi darbi, kas saistīti ar veiksmīgu saimju ieziemošanu.
Lai ziemošana būtu veiksmīga, bitēm jābūt pasargātām no mitruma, barības trūkuma, ka arī no slimībām.


Jāpārbauda stropu korpusi, jumti, grīdiņas, vai tie ir kārtībā. Pretējā gadījumā saime nebūs pasargāta ne no mitruma, ne vēja iedarbības. Jāpārbauda stropa ventilācijas lūkas un skreja. Lūkas janodrošina pret grauzējiem - tām priekšā jābūt metāla sietam. Tāpat skreja nedrīkst būt platāka par 8 mm.Kārtīgs biškopis vairs neuztraucas par barības krājumiem ziemai, jo saimju piebarošana jau aiz muguras.

VienĪgais, kas bŪtu darāms šajā jautājumā, ir ligzdu apskate un neapdzīvoto rāmju atņemšana.Ja ir neaizvākota barība,tā ziemošanas periodā uzsūc mitrumu,sāk rūgt un bitēm kļūst nederīga.Lai bites sekmīgi pārziemotu,jābūt pietiekamā daudzumā sagatavotai un aizvākotai barībai un arī ar bitēm blīvi apdzīvotām kārēm.


Ja septembrī nav veikta varroatozes rudens apkarošanana,to var darīt oktobrī. Izvilktās vai daļēji izvilktās kāres noliek uzglabāšanai,neļaujot piekļūt grauzējiem.Ja kārēs ir bišu maize,to apber ar pūdercukuru,tā neļaujot tai bojāties.

Aktuāli

 

 

 

Medus dāvanu darbnīca
Medus dāvanas

Bioloģiskie bišu produkti

Bioloģiskie bišu produkti