Vaska šūnu plāksnes

Vaska maiņas pret šūnu plāksnēm noteikumi.

Bišu vaska šūnu plākšņu ražošana. SIA Deiva - vairāk kā 20 gadu pieredze. Latvijas biškopju atzīta kvalitāte.

Automatizēta trīs etapu vaska apstrādes līnija nodrošina kvalitatīvu šūnu pamatplāksnes ražošanu.

Biškopja ieguvumi no šāda ražošanas procesa:

  • mūsu ražotās šūnu plāksnes ir izturīgākas pret lūšanu, piemēram, karstā vasarā šūnas neizlūzt no rāmīša pa iešūnojuma vietām. Jo trīs etapu ražošanas process nodrošina vaska daudzslāņainu presēšanu. Arī dabā bites šūnas izgatavo daudzslāņaini presējot. Ražojot ar lētāko vienslāņu liešanas procesu, šūnām nav tik blīva struktūra, bet tā ir trauslāka. Šādas šūnas īpatnējais svars ir ievērojami mazāks. Šūna izskatās bieza, bet ir lūstošāka.
  • ja šūnu plāksnes glabātas zemā gaisa temperatūrā, uzsildot līdz istabas temperatūrai, to elastīgās īpašības būtībā nemainās;
  • lielāka elastība, ļauj no 1kg vaska saražot vairāk šūnu plākšņu, jo tās var būt plānākas, tāpēc ka nav trauslas un lūstošas. Kas attiecīgi nozīmē, ka mainot vai pērkot šūnu plāksnes, biškopis iegūst vairāk gabalu.

Piedāvājam izgatavot arī šūnu plāksnes jebkuram rāmīšu izmēram.

Lielākiem daudzumiem iespējama vaska paņemšana un šūnu piegāde. Lieliska iespēja biškopjiem apvienoties un veikt vaska apmaiņu mājās.

1. Vaska daudzslāņu presēšana un gludās vaska lentas ražošana.

 2. Šūnu zīmējuma gravēšana un vaska plāksnes griešana

  

 


 
SIA "DEIVA" paziņojums 

Pēc daudzu biškopju pieprasījuma publiski paziņojam, ka šūnas ražojam ar valci

 

Nr. 301 

 

(no 28.04.2008)

 487

 (no 16.05.2008)

 484

 (no 12.03.2012)

1287

1321

(no 14.04.2014)

Šo numuru skatoties pret gaismu var saskatīt katrā!!! mūsu ražotajā šūnu plāksnē. Pa tālruni 67911275 varam sniegt ziņas par iepriekšējām šūnu partijām ar citu izgatavošanas numuru. Varam veikt šūnu kvalitātes pārbaudi/novērtējumu laboratorijā. Mēs šūnas ražojam pēc tehnoloģijas, kas izslēdz bišu peru slimību pārnešanu. Ražošanas process tiek stingri uzraudzīts un kontrolēts.
Izmantojam tikai 100% bišu vasku.
Importētās bišu šūnas dažkārt tiek pārdotas nepareizi uzrādot, ka tas ir SIA "DEIVA" (Ulbroka) ražojums.

Tranu šūnas

Sākot ar 2011. gada biškopības sezonu SIA DEIVA piedāvā arī tranu šūnas. Tranu šūnās no ierastajām vaska šūnu plāksnēm atšķirās ar lielāku šūnas zīmejumu.

Tranu šūnām ir vairāki pielietošanas paņēmieni:

1. Varratozes apkarošanai. Bišu māte pēc izmēra lielākajās - nestandarta šūnās iedēj neapaugļotas tranu oliņas.Tranu šūnas ir ļoti pievilcīgas arī Varroa ērcēm, lai attīstītos kopā ar tranu cirmeņiem. Kad tranu šūnas ir aizvākotas, tās ņem arā un izgriež no rāmīšiem, tādējādi iznīcinot Varroa ērces attīstības stadijā.

2. Tranu šūnas var lietot arī medus telpu rāmīšos. Tranu šūnu plāksnei ir lielākas šūnas,kas nozīmē, mazāk vaska, bet vairāk medus uz to pašu laukumu. Tāpat tranu šunas bites izvelk ātrāk. Vairāk medus vienā rāmītī un medus izsviežas arī atrāk no rāmīša.

3. Bišu māšu audzētājiem tranu šūna aktuāla, lai daudz efektīvāk audzētu un pavairotu tranus.

Informatīvi raksti par tranu šūnām: Žurnālā Dārzs un Drava Biškopju forumā

Sunas
 

 

 

 

 

 

 

Aktuāli

 

 

 

Medus dāvanu darbnīca
Medus dāvanas

Bioloģiskie bišu produkti

Bioloģiskie bišu produkti